Realus serveris ir localhost

Autorius Tekstas
dariusdxd
2014-09-14 17:33
Kaip jau pastebėjome, komandinė eilutė tikrai geras įrankis, pagreitinantis darbą. Bet tai labiau propoguoja dirbti localhost, bet ne kažkokiame reliame serveryje (realus serveris, tai turėjau omenyje tarkim klientų serveris, bet ne asmeninis kompiuteris). O kaip su komandine eilute ir laravel komandomis dirbti ne localhost? Kas jeigu reikės kurti naujus controllersus ar kitus failus? Ar instaliuoti patį Laravel frameworką? Kokie būtų patarimai? SSH ir Putty? Ar išliks tos pačios komandos, ar jau reikės kažkokių kitokių?
Povilas (mokytojas)
2014-09-14 17:40
Geras klausimas, Dariau.

Su šiuolaikiniais framework'ais keičiasi visas taip vadinamo "deploymento" procesas. Kurse bus atskiras skyrelis apie Laravel ir shared-hostingus, kurie populiarūs Lietuvoje, bet galiu atsakyti trumpai: jei įmanoma, reikia turėti VDS ar serverius, prie kurių yra prieiga per SSH. Tada taip, tu gali jungtis prie serverio ir vykdyti komandas ten, toje aplinkoje.

Bendras principas būtų toks: tu dirbi lokaliai, kodo pokyčius įkeli į kokį Github, ir tada, norint įkelti naują darbų porciją į serverį, reikės prisijungti prie serverio per SSH ir įvykdyti keletą komandinės eilutės komandų:
- git pull origin master
- composer install/update
- php artisan migrate (apie tai kalbėsime vėlesniuose skyreliuose)
ir t.t.

Laimei, yra būdų, kaip visa tai automatizuoti. Neseniai pasirodęs įrankis Laravel Forge leidžia greitai gauti serverį, kuriame visą tą deploymento procesą galima automatizuoti labai nesunkiai.

Bet jeigu yra shared-hostingas ir nėra prieigos per SSH, tada jau viskas įdomiau - apie tai pasakosiu atskirame skyrelyje kurso pabaigoje.