PHPPamokos.lt


11. Darbas su SourceTree - vizualus repozitorijos valdymas

Visa tai, ką darėme su Git iki šiol, buvo komandinės eilutės darbas, daromas per Git Bash. Bet yra ir specialios programos, kurios vizualizuoja šį procesą, parodysiu jums vieną iš jų, kurią naudoju ir pats - tai SourceTree.

Be ilgų įžangų, tiesiog eikite ir parsisiųskite: https://www.sourcetreeapp.com/. Diegimas vyksta įprastu Next -> Next -> Finish principu, nieko ypatingo. Ir paleidžiame programą. Jūsų paklaus kelių dalykų, ir galiausiai pasiūlys įrašyti savo vartotoją/slaptažodį iš vienos iš jau aptartų sistemų - GitHub ar Bitbucket. To reikia tam, kad jūsų kiekvieną kartą neklausinėtų slaptažodžio darant push - bet galite ir praleisti šį nustatymą kol kas.

Tada jums pasiūlys parsiųsti vieną iš savo repozitorijų, ar įkelti SSH raktą, kol kas šitą irgi praleiskime. Ir galiausiai atsidarys pagrindinis programos langas.

Ir pirmiausiai, ką mes norime padaryti - pasirinkti repozitoriją, su kuria dirbsime. Galime ją įkelti iš savo paties kompiuterio arba pasirinkti iš savo turimų GitHub bei automatiškai klonuoti. Padarykime antrąjį variantą - įrašome repozitorijos URL ir pasirenkame savo lokalų katalogą, į kurį klonuoti.

Ir turime parsiųstą repozitoriją, dabar - kad vizualizuotume turimus commit'us, paspaudžiame apačioje Log/History, ir - tadaaaaa!
Darome commit/push su SourceTree

Ir dabar pabandykime atlikti visas mums pažįstamas operacijas su SourceTree. Paredaguojame config.php failą ir per SourceTree spaudžiame Commit mygtuką viršuje:

Šitame lange pavaizdavau visą veiksmų seką: pradžioje turime padėti varneles prie norimų failų, kurie bus perkelti į "staging area" (kaip git add), tada apačioje parašyti commit message ir galime iškart pažymėti varnelę push įvykdymui. Viskas, kelios varnelės ir nereikia jokių komandinės eilutės komandų:

Matote, kaip paprasta? Turbūt jums kyla klausimas, o kodėl mes visą tą laiką "kankinomės" su komandine eilute? Atsakymas - kad pagautume patį principą komandų ir ką jos daro, nepriklausomai nuo to ar ateityje naudosime SourceTree, ar kokį kitą Git "klientą".

Viena iš populiariausių SourceTree funkcijų yra visų atšakų (branches) vaizdavimas - tą matote ir patys commitų sąraše, kad kai kurių iš jų linija nusvyra į dešinę - tai ir yra kitos atšakos požymis.

Taigi galite patys pasižvalgyti po kitas SourceTree funkcijas - iš esmės, viską, ką iki šiol aptarėme, galima atlikti šios programos pagalba.


(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com