PHPPamokos.lt


Online-kursas: "Laravel 5.4 - jūsų pirmasis projektas [Atnaujinta 2017]"

Pamokų sąrašas

1. Įvadas. Apie kursą.

Apie tai, kam skirtas šis kursas, kas jame bus dėstoma ir kokių rezultatų galima tikėtis. Taip pat sužinosite plačiau apie projektą, kurį kursime kurso metu.


2. Pradžia: pažintis, reikalingi įrankiai ir diegimas

Pirmoje pamokoje sužinosime apie Laravel plačiąja prasme - kuo jis įdomus ir kokius turi privalumus. Taip pat įdiegsime viską, ko reikia darbui su Laravel, o po to ir patį Laravel projektą.


3. Views ir katalogų struktūra

Pirmoje pamokoje susipažinome su Laravel ir įdiegėme jį. Šioje pamokoje patobulinsime mūsų pirmą puslapį ir iš arčiau pažiūrėsime į Laravel katalogų struktūrą


4. Views ir Blade šablonai

Jau matėte praeitoje pamokoje, kas yra Views ir kaip jie veikia. Laikas pažvelgti giliau ir susipažinti su Blade šablonais - jie padeda patogiau suderinti PHP ir HTML kodą Views failuose.


5. Routes, URL adresų apdorojimas ir Middleware

Routes yra bet kokio framework'o pagrindas - kaip naršyklėje įvestą adresą nukreipti į teisingą funkciją ir atlikti atitinkamus veiksmus. Būtent apie tai šioje pamokoje.


6. Controllers

Controllers yra viena iš MVC dedamųjų, jie skirti pradinių duomenų suvaldymui, apdorojimui per Models ir nukreipimui į Views. Laravel siūlo nemažai patogumų dirbant su Controlleriais.


7. Models ir darbas su duomenų baze

Models yra trečioji MVC dalis, kurios dar neaptarėme. Modeliai skirti daugiausiai darbui su duomenimis, dažniausiai duomenų bazės pagalba. Laravel čia siūlo puikų pagalbininką Eloquent.


8. Duomenų bazės migracijos

Kaip suvaldyti duomenų bazės struktūrą, jei dirbate komandoje ir nuolat reikia daryti laukų pakeitimus? Juk siuntinėti SQL failus ir juos importuoti taip nepatogu - čia ir padės Migrations.


9. Išorinių paketų ir bibliotekų diegimas

Pats Laravel yra tik frameworkas, ir jam yra sukurti tūkstančiai naudingų papildinių - čia ir pakalbėsime, kaip juos įdiegti ir naudoti.


10. Formos ir jų validacija

Retas projektas apsieina be formų, kurias reikia užpildyti. Laravel siūlo patogius įrankius formų sukūrimui ir duomenų apdorojimui/validacijai.


11. Vartotojai, registracija ir sesijos

Norint tinklalapyje sukurti vartotojų bazę, reikia registracijos ir prisijungimo mechanizmų, taip pat sesijų. Laravel ir čia pagelbsti - autorizacijos sistemą galima sukurti labai greitai.


12. Mūsų pilnas projektas

Viso šio kurso metu kūrėme vieną visai realų web-projektą, atėjo laikas viską susisteminti, užpildyti trūkstamas detales ir pamatyti bendrą vaizdą, kuriuo galėsite didžiuotis.


13. Laravel ir Shared hostingas

Atskira pamoka turi būti skirta taip vadinamiems Shared-hosting variantams, kurie labai populiarūs Lietuvoje. Su Laravel įmanoma dirbti ir tose aplinkose, šioje pamokoje papasakosiu kaip.


14. Artisan komandos ir savo komandų sukūrimas

Šiame kurse palietėme kai kurias Artisan pagalbininko funkcijas, bet jų yra kur kas daugiau - apie tai ir pakalbėsime šiame "bonus" skyrelyje.


15. Kurso išvados ir tolimesnis mokymosi planas

Kurso pabaiga, kur reikia viska apibendrinti. Šio kurso pabaigoje sukūrėte realų pirmą projektą su Laravel, bet galima nerti daug giliau ir tapti tikru Laravel guru - čia bus pateiktas veiksmų planas.(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com