PHPPamokos.lt


Įvadas. Apie kursą.

Šis kursas skirtas tiems, kas nori pradėti kurti web-projektus su PHP kalbos framework'u (arba, lietuviškai, "karkasu") Laravel. Pastaruoju metu jis labai išpopuliarėjo ir vis didina savo bendruomenę - tad pats laikas įšokti į traukinį.

Kursas susideda iš keliolikos pamokų, kurių metu:

  • Išmoksite diegti ir konfigūruoti Laravel
  • Suprasite Laravel struktūrą ir atskirų katalogų/failų paskirtį
  • Įvaldysite vidinius Laravel įrankius - tokiais kaip Artisan, Eloquent ar Blade
  • Sukursite visiškai realų web-projektą, kurį vėliau galėsite plėsti savo nuožiūra

Be to, pakeliui pasikartosite (arba išmoksite) tokias sąvokas:

  • MVC
  • Composer
  • PHP objektinis programavimas
  • Šiek tiek HTML/CSS/JavaScript

Pamokos susidės iš tekstinės medžiagos ir kodo fragmentų. Po kiekvienos iš jų bus užduodamas namų darbas (jį darysite savarankiškai, galėsite ir nedaryti jei nenorite), o taip pat ir testas, už kurį gausite pažymį.

Taip pat bet kuriuo kurso metu galite konsultuotis tiek su dėstytoju, tiek su kitais studentais - tam naudokite formas dešinėje pusėje arba rašykite el.paštu povilas@phppamokos.lt.
 

Mūsų būsimas projektas

Kurso metu kuriamas projektas bus visai lietuviškas: krepšinio aikštelių duomenų bazė. Norinčių žaisti krepšinį yra daug, o surasti kur pažaisti nėra taip paprasta: mokyklų salės dažnai užimtos, lauko aikštelės gali būti nelabai kokybiškos ir t.t. Taigi, mūsų projektas leis surasti tinkamą aikštelę šalia jūsų.

Taip pat galėsite pakeisti projektą pagal save, realiai vietoje krepšinio aikštelių galėsite įvesti bet ką - parduotuves, grožio salonus, degalines ir kt. Nes šiais laikais žmonės turi didžiulį poreikį surasti tam tikrą offline-objektą internete.

Iš techninės pusės, šio projekto eigoje praeisime per visas pagrindines Laravel temas, pakeliui dar užkabinsime kai ką, kas susiję: MVC, Bootstrap ir kt. Pradėsime kūrimą nuo administravimo aplinkos, kur valdysime objektus, esančius duomenų bazėje. Tada sukursime išorinį filtrą, kur žmonės galės ieškoti krepšinio aikštelių.

Tai ką, pirmyn?(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com