PHPPamokos.lt


14. Kurso išvados ir tolimesnis mokymosi planas

Štai ir atėjo prie pabaigos mūsų kursas. Ir liūdna, ir džiugu. Liūdna, kad kažkas baigiasi, bet džiugu, kad pasiekėme didelių rezultatų - bent jau (naiviai) tikiuosi, kad pamokas skaitėte, namų darbus darėte ir testus sprendėte sėkmingai. Be abejo, aš kaip mokytojas galiu tik nurodyti ir patarti, o visa tai įgyvendinti - jūsų darbas.

Šio kurso rezultatas - jau galite kurti visaverčius web-projektus su Laravel. Kad ir tokius, kaip šis phppamokos.lt - jis taip pat sukurtas su Laravel. Taigi, dabartinių kurso medžiagos žinių pilnai pakanka, kad jau galėtumėte pritaikyti jas praktikoje ir uždirbti pinigų iš projektų kūrimo.

Kita vertus, yra dar ir kita, mūsų nepaliesta Laravel pusė - sudėtingesnės struktūros didesniems projektams. Taigi, šiame skyrelyje išvardinsiu, kur dar galite gilintis, jei norite pasiekti aukštesnį lygį ir tapti Laravel guru:

  • Pamenate, kaip diegėme išorinį paketą ir redagavome masyvus app.php faile? Tada paminėjau 'Service Providers' ir 'Facades' - iš esmės, būtent ant jų stovi visa Laravel vidinė architektūra. Tad būtų pravartu suprasti, kaip jie veikia.
  • Savo paketų kūrimas - pabandykite sukurti savo paketą, ir puikiai pritaikysite šias dvi aukščiau paminėtas sąvokas
  • Inversion of Control (arba IoC) ir Dependency Injection - didesniuose projektuose gali tekti susidurti ir su šitais žvėrimis, kurie gyvena ne tik Laravel pasaulyje
  • Design Patterns - vėlgi dažniausiai didesniems projektams skirta teorija, kurią galėsite pritaikyti bet kur, ne tik Laravel frameworke. Jei per darbo interviu jūsų prašys apipūdinti Repository, Observer ar Singleton pattern - būtent apie tai čia ir kalba.
 

Naudingos nuorodos apie Laravel

Ir pabaigai - keletas nuorodų ir jų rinkinių pasiskaitymui. Laravel bendruomenė tikrai daro viską, kad framework'as būtų gerai žinomas, naudojamas ir plečiamas: rašomi straipsniai, knygos, kuriami ir dokumentuojami nauji paketai, vykdomos konferencijos, filmuojami video ir t.t. Tad jums tereikia rasti laiko/noro ir prisėsti prie šito sąrašiuko.

Štai tiek iš manęs šiame kurse. Labai smagu, kad mokėtės ir dalyvavote kurse, uždavinėdami klausimus ir diskutuodami forume. Dabar gi eikite ir sukurkite kažką naudingo - arba, kaip sako amerikiečiai, "Let's create awesome shit!"

P.S. Pamokos liks prieinamos ir dabar, pasibaigus kursui, tad galite grįžti ir pasikartoti vėliau. Ir, be abejo, rašykite klausimus į formą dešinėje viršuje arba el.paštu povilas@phppamokos.lt(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com