PHPPamokos.lt


Online-kursas: "MySQL: nuo pradmenų iki optimizavimo"

Pamokų sąrašas

1. Įvadas: kas yra duomenų bazė ir kodėl MySQL?

Sveiki atvykę į kursą, skirtą MySQL duomenų bazės sistemai. Bandysiu viską jums paaiškinti nuo pat pat pradžių, labiau orientuodamasis į "žalius" ar mažiau patyrusius programuotojus, ir pamažu auginsime žinių bagažą.

2. Reikalingi įrankiai: MySQL serveris ir PhpMyAdmin

Laikas pereiti prie pasiruošimo etapo - papasakosiu apie konkrečius įrankius darbui su MySQL.

3. Kuriame DB lenteles - jų laukai ir tipai

Duomenų bazės susideda iš lentelių - tai pirmiausia išmoksime dirbti su jų struktūra. Kursime lenteles, nurodysime jų laukų tipus ir savybes.

4. Įterpiame ir atnaujiname duomenis - INSERT ir UPDATE užklausos

Jau išmokome kurti lenteles ir sužinojome iš ko jos susideda. Pats laikas užpildyti tas lenteles realiais duomenimis ir juos modifikuoti - jau matėme keletą INSERT užklausų, šioje pamokoje pažvelgsime į tas komandas kiek giliau.

5. Ištraukiame reikalingus duomenis - SELECT užklausos

Taigi, žinome apie lentelių struktūrą ir kaip įterpti/pakeisti duomenis. Priėjome prie svarbiausios ir sudėtingiausios dalies - duomenų ištraukimo su SELECT komanda.

6. Lentelių sąryšiai ir kelios lentelės vienoje užklausoje

Praeitoje pamokoje išmokome ištraukti bei filtruoti duomenis iš lentelės su SELECT užklausos pagalba. Dabar pažiūrėsime, kaip tai galima padaryti iš kelių lentelių iš karto.

7. Duomenų grupavimas - GROUP BY ir HAVING

Taigi, šiam momentui mokame ištraukti duomenis jau iš kelių lentelių. Šioje pamokoje pažiūrėsime, kaip galima grupuoti duomenis, norint iš rezultato ištraukti dar tikslesnį rezultatą.

8. MySQL vidinės funkcijos

MySQL siūlo nemažai pagalbinių funkcijų - darbui su skaičiais, teksto eilutėmis, datomis ir t.t. Dalį jų jau matėme - dabar laikas pasižiūrėti į jas plačiau.

9. Kuriame savo STORED PROCEDURES

Be įmontuotų MySQL funkcijų, galima kurti ir savo procedūras - jei reikia sugrupuoti kelias užklausas į vieną veiksmą. Čia parodysiu, kaip tai padaryti ir panaudoti.

10. Stebime pakeitimus su TRIGGERS

Gan dažnas poreikis - stebėti, ar duomenų bazėje kažkas pasikeitė - kažkas buvo pridėta ar atnaujinta. Vienas iš būdų - taip vadinami "trigeriai", apie juos ši pamoka.

11. Indeksai ir užklausų optimizacija

Paskutinė bet labai svarbi pamoka - kaip su MySQL dirbti efektyviai ir optimizuoti dideles duomenų bazes ir duomenų kiekius.

(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com