PHPPamokos.lt


2. Ar verta atsinaujinti nuo L4 prie L5?

Priminsiu, kad kursas skirtas daugiausiai tiems, kas jau programuoja su Laravel 4 ir juos kamuoja klausimas dėl perėjimo prie naujos versijos. Taigi, šioje pamokoje pabandysiu iš esmės atsakyti.

Ar verta mokytis Laravel 5?

Kai išeina bet kokio produkto nauja versija, dažnai rinkoje vyrauja nuomonė "aš naudoju seną versiją, ji pakankamai gera ir man gerai". Taip, jūs turite tokią teisę, ir pats Laravel 4 yra tikrai geras įrankis projektams kurti, galite likti prie jo ir nesigilinti kas ten su ta penktąja versija pridaryta. Bet turint omenyje, kad jūs jau skaitote šį kursą, tai greičiausiai jūsų įkalbinėti nereikės. Bet, kad jaustumėtės drąsiau, pateiksiu keletą priežasčių, kodėl verta mokytis Laravel 5.

  • Judėjimas į priekį - su ketvirtąja versija bus kuriama vis mažiau projektų, rašoma mažiau straipsnių, kai kurie paketai liks nepalaikomi, o informacija pasenusi
  • Dar spartesnis programavimas - Laravel 5 siūlo naujų mini-pagalbininkų, kurie leidžia kodą rašyti dar greičiau
  • Potencialių darbų kiekis - jau dabar matau per oDesk užsakovai rašo "experience with Laravel, preferably Laravel 5"
  • Respektas kolegų tarpe - tikrai gausite daugiau karmos taškų, jei būsite pažengęs

Ar verta kurti naujus projektus su Laravel 5?

Normali situacija - gaunate užsakymą naujam projektui, ir dabar klausimas: ar jau naudoti Laravel 5? Mano nuomone, viskas priklauso nuo projekto perspektyvų ir strategijos ateičiai.

Jei projektas yra kokiam startup'ui ar projektui, kuriam ateityje potencialiai reikės daug ką keisti, tobulinti, diegti naujas funkcijas, palaikyti ir panašiai, tai be abejo reikia imti Lravel 5 - nes priešingu atveju kažkada turėsite vis tiek perrašyti su nauja versija, kai senoji bus praktiškai nebepalaikoma.

Taip pat jei projektas turi sudėtingą architektūrą, sakykime daugiau nei 15-20 duomenų bazės lentelių, bent keliolika skirtingų kontrollerių ar bendrai matote, kad reikia tvirto architektūrinio pagrindo, tai vėlgi apsimoka iškart jį kurti su nauja platforma.

Iš kitos pusės, jei jums reikia kokio reprezentacinio puslapio "tam kartui", kur greičiausiai bus mažai pakeitimų ateityje, tada galima imti ir gerai pažįstamą Laravel 4, gal netgi rezultatas bus greitesnis. Bet, kita vertus, gal tokiems mažesniems projektams labiau tiktų koks WordPress?

Dar viena priežastis, kuri gali sąlygoti pasilikti prie Laravel 4 - konkrečių package klasių palaikymas. Esmė tokia, kad Laravel 4 paketai nebeveikia Laravel 5 aplinkoje, juos tenka atskirai pritaikyti, ir toli gražu ne visi jų kūrėjai tą daro. Tad prieš apsispręsdami, pažiūrėkite, kokių paketų gali reikėti jūsų projektui, ir ar jie planuojami išleisti 5-ajai versijai.

Ar verta perkurti esamus projektus iš Laravel 4 į Laravel 5?

Trumpa atsakymo versija: ne, neverta. Dėl dviejų priežasčių: visų pirma, keitėsi katalogų struktūra ir visų turimų failų perkėlimas nebus labai paprastas (galima naudoti paketą, kuris leidžia išlaikyti Laravel 4 katalogų struktūrą, bet čia, mano manymu, yra darymas "per užpakalį"), o kitas dalykas - keičiasi praktiškai visi paketai, nuo kurių priklausomas projektas, tai ar jūs tam pasiruošę?

Vėlgi, kaip ir praeitame punkte, perkėlimas apsimoka jei projektas yra paprastas arba yra sukurta pakankamai nedidelė jo dalis, kad finansiškai apsimokėtų "pradėti nuo nulio". Kita vertus, tai dažna realybė startup'uose, kurie pradžioje sukuria minimalų produktą, tada gauna pirmų atsiliepimų, naujų idėjų, ir tada perkuria viską nuo nulio kaip jau "normalią versiją", tai tokiu atveju L5 gali būti variantas.

L4 ir L5 dokumentacija

Svarbus dalykas, kurį reikia nuo šiol prisiminti: kad ir kokią Laravel versiją naudosite, neišvengiamai ieškosite informacijos per Google, Stackoverflow ir kitus šaltinius. Tai nuo šiol būtinai pasitikrinkite, kuriai versijai yra skirtas atsakymas ar straipsnis. Ir net jei parašyta Laravel 5, pasitikrinkite rašymo datą - prieš oficialų išleidimą Taylor Otwell pakeitė kai kurias esmines frameworko dalis, apie kurias jau kiti buvo parašę forumuose.

Kalbant apie oficialią dokumentaciją, ją atskirti labai lengva - URL adreso dalis iš tikro yra versijos numeris. Pvz ta pati tema 4 ir 5 versijoje:(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com