PHPPamokos.lt


Online-kursas: "OOP: objektinis programavimas su PHP"

Pamokų sąrašas

1. Objektinis programavimas: kas tai ir kodėl?

Sužinoite ne tik, kas tai yra, bet ir, kas svarbiau, kodėl verta tai taikyti, o tiksliau kodėl dideliuose projektuose be to neišsiversite.

2. Klasės ir objektai

Objektinio programavimo pagrindas yra objektai. Nieko stebėtino, tiesa? Tai nuo tų pagrindų ir pradėsime - kaip kurti klases ir jų objektus.

3. Savybės (properties) ir $this

Neriame į tai, iš ko susideda klasės - jų viduje yra savybės ir metodai. Kokie jie būna, kaip juos kurti ir naudoti - visa tai šioje pamokoje.

4. "Stebuklingi" metodai - konstruktoriai ir kt.

Be mūsų kuriamų metodų, klasės turi savo specialius metodus, kurie skirti klasės "startui" ir "finišui", bei dar keliems naudingiems atvejams.

5. Paveldėjimas (inheritance)

Klasės gali paveldėti kitas klases, ir vis tiek naudoti jų metodus, arba perrašyti į savo. Kam to reikia ir kaip gali būti naudojama - apie tai čia.

6. Matomumas - public, private, protected ir kt.

Kiekviena klasės savybė ir metodas gali turėti papildomų instrukcijų - ar rodoma viešai, ar slepiama. Ką tai reiškia - apie tai šioje pamokoje.

7. Static metodai ir savybės

Be public/private, savybės ir metodai gali turėti dar vieną tipą - static. Jis leidžia naudoti tą savybę ir metodą, nekuriant klasės objekto.

8. Interfeisai

Yra ir dar vienas paveldėjimo lygis - galime kurti ne tik pagrindinę klasę, bet ir schemą-juodraštį, pagal kurį po to bus kuriamos klasės.

9. Namespaces

Ši funkcija pasirodė PHP 5.3 versijoje ir leido patogiau atskirti klases vieną nuo kitos - nebereikia rūpintis dėl pasikartojančių pavadinimų.

10. Pavyzdžiai iš realių frameworkų

Pažiūrėjome į teoriją - laikas pažiūrėti į realius gyvenimiškus pavyzdžius, apžvelgsime kelis populiarius PHP frameworkus, kaip jie naudoja OOP.

(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com