PHPPamokos.lt


Online-kursas: "PHP online-kursas pradedantiesiems"

Pamokų sąrašas

1. Įvadas - apie kursą

Pagrindinė informacija apie kursą: kam jis skirtas, kokios temos bus paliestas, kokiu būdu vyks pamokos, kaip gausite informaciją ir pan.

2. Apie PHP kalbą - bendra informacija

Kodėl PHP kalba tokia populiari, kokius projektus su ja galima sukurti ir kokie jau kuriami, taip pat ko būtent reikia kad kurtume tinklalapius PHP.

3. Pasiruošimas darbui - įrankių diegimas

Kad galėtume kurti realius projektus, turime turėti reikalingus įrankius - web-serverį ir teksto redaktorių. Rekomenduosiu geriausius ir kaip juos įdiegti bei sukonfigūruoti.

4. Pradžia ir pirmieji PHP skriptai

Pradėsime nuo praktikos - parašysime savo pirmą PHP skriptą, kuris išveda tekstą į naršyklę - ir aiškinsimės, kaip jis veikia, kaip jį paleisti ir pakeisti savo nuožiūra.

5. Kintamieji ir matematika

Bet kokios programavimo kalbos pagrindas yra kintamieji - juose saugoma informacija ir atliekami veiksmai, dažniausiai iš jų matematiniai: sudėtis/atimtis, daugyba/dalyba ir t.t.

6. Darbas su tekstais

Dažniausias dalykas, su kuriuo susiduriame internete - tekstas. Čia sužinosime, kaip galima dirbti su tekstiniais kintamaisiais su PHP ir panaudosime reikalingas funkcijas.

7. Sąlygos sakiniai: IF...ELSE

Bet kokio programavimo pagrindas yra sąlygos sakiniai: jeigu ta sąlyga, tai darome tą, jei ana sąlyga tai darome kitką. Sužinosime, kaip visa tai užrašyti PHP kalboje.

8. Ciklai: WHILE, FOR ir FOREACH

Kai kuriuos veiksmus programose reikia kartoti ne vieną kartą, o N kartų - tam reikalingi ciklai. Šioje pamokoje sužinosime, kokias ciklų rūšis turi PHP kalba ir kaip jie veikia.

9. Masyvai ir jų naudojimas

Kai kuriems duomenims nepakanka paprastų kintamųjų - reikia didesnės struktūros. Masyvai padeda, kai reikia saugoti eilę tokių pačių duomenų - skaičių, teksto eilučių ar pan.

10. $_GET ir skripto parametrai

Jei matėte kada nors interneto adresus su galūne ?id=123 tai čia yra parametrai. Kaip juos perduodi ir priimti į skriptą, o vėliau apdoroti - būtent tai yra šios pamokos tema.

11. Formos ir jų apdorojimas

Retas rimtesnis projektas apsieina be užpildomų formų. Kaip iš jų gauti duomenis, kokie jie būna, kaip juos apdoroti ir išsaugoti - apie tai kalbėsime šioje pamokoje.

12. Funkcijos ir jų kūrimas

Iš esmės, visas PHP veikimas paremtas įvairiomis funkcijomis. Kurso metu jau naudojome nemažai, o čia išmoksime kurti savo funkcijas ir jas naudoti kituose skriptuose.

13. Vartotojai, prisijungimai ir sesijos

Jei savo projekte norite, kad žmonės galėtų registruotis ir prisijungti, ar norite administravimo aplinkos su slaptažodžiu - reikalingos sesijos, apie jas ir yra ši pamoka.

14. Data ir laikas

PHP turi nemažai funkcijų, skirtų darbui su data ir laiku - o šie duomenys yra labai dažnai naudojami interneto projektuose. Šioje pamokoje sužinosime, kaip panaudoti tas funkcijas.

15. Objektinis programavimas

Šioje pamokoje sužinosite, kaip profesionaliai struktūrizuoti web-projektą: tam skirtas objektinis programavimas, kuris yra nerašytas standartas šiuolaikiniame programavime.

16. Darbas su MySQL duomenų baze

Jei dirbate su didesniu duomenų kiekiu, jį reikia kažkur saugoti - tam reikalingos duomenų bazės. Populiariausia darbui su PHP yra MySQL sistema - čia išmoksime dirbti su ja.

17. Mūsų pilnas projektas

Laikas pritaikyti viską ką išmokome ir užbaigti pradėtus darbus - šios pamokos pabaigoje bus sukurtas realus projektas, kurį galėsite naudoti ir keisti pagal save.

(c) 2015-2018. Visais klausimais kreipkitės povilas@laraveldaily.com