Ei, (būsimieji) programuotojai, kur jūs?!

2014-09-22

Apie tai, kaip Lietuvoje trūksta programuotojų ir kodėl startavau projektą phppamokos.lt

Kurdamas tinklalapius jau 12 metų, gaunu daug projektų kūrimo pasiūlymų. Deja, dažnai turiu atsisakyti, nes visko pats nespėju. Ir tada dažniausiai gaunu klausimą iš potencialaus kliento: "Ar galėtum ką nors rekomenduoti?" arba "Kur tada rasti patikimą programuotoją?" Ir tada suprantu didžiulę web-programuotojų trūkumo problemą, kuri aktuali ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje.

Tiksliau, problema turi kelias dalis. Iš vienos pusės, kasmet šimtai programuotojų baigia universitetą, o ir savamokslių naujų specialistų rinkoje vis atsiranda. Bet tai neišsprendžia trūkumo rinkoje, dėl dviejų priežasčių:

  • Poreikis ir paklausa didėja daug greičiau nei pasiūla - vis daugiau verslų keliasi į internetą, o ir senus tinklalapius reikia nuolat atnaujinti
  • Verslai ieško patikimų programuotojų ir dažniausiai pagal rekomendacijas - mažai kas nori investuoti į "junior" lygio darbuotoją, dėl kurio darbų pataisymų po to reikės pakloti dvigubą sumą ir sugaišti laiko (o laikas verslui dažnai svarbesnis nei pinigai)

Taigi, vienur kitur tenka skaityti verslo "nusiskundimų", kad gerų programuotojų Lietuvoje nėra arba jie per brangiai kainuoja. Ką visa ši situacija reiškia potencialiems programuotojams - ogi aukso gyslą! Ir prognozuojama, kad bent 20 metų poreikis neatslūgs. Tad dabar pats laikas arba užsirašyti į programuotojų gretas, arba gilinti savo žinias ir augti IT karjeros prasme. Tad šaukiu mokytis tuos, kurie turi motyvacijos ir noro kurti įdomius web-projektus ir tuo pačiu užsidirbti pinigų. Būtent taip ir pats jaučiuosi - uždirbu pinigus, darydamas tai ką mėgstu, ką, iš esmės, daryčiau, net jei man už tai nemokėtų.

Programavimo išmokti nėra sudėtinga, jei mokaisi ne vienas

Vyrauja nuomonė, kad programavimas yra sudėtinga. Ir tai tiesa - šis mokslas skirtas ne visiems, reikia polinkio į loginį ir analitinį mąstymą. Bet jei galvojate, kad programuoti gali tik matematikai ir IT mokslus baigę žmones, klystate - pažįstu ne vieną persikvalifikavusį humanitarą: istoriką, dizainerį, vadybininką.

Didžiausia problema, mokantis programavimo, yra pagalba reikiamu metu. Jei kokią užsienio kalbą galima išmokti tiesiog skaitant knygas ar mokantis pačiam, tai su programavimu yra kitaip - kai bandai taikyti įgytas žinias, kažkur užstringi ir kažkas nesigauna - ir tada "rūkai". Bandai ieškoti per Google ar StackOverflow (čia gerai jei neturi anglų kalbos barjero), galiausiai susinervini ir meti viską. Būtent šiame pradiniame etape "palūžta" dauguma būsimų galbūt neblogų programuotojų. Taigi, tokiais momentais ir yra gyvybiškai svarbu turėti mokytoją-pagalbininką, kuris paaiškins, patars ir padės išsinarplioti iš sudėtingos situacijos. Ir spėkite ką - prieš pusmetį pasiryžau tapti tokiu mokytoju.PHPpamokos.lt - web-programuotojų online-mokykla

Taigi, matydamas tokią situaciją rinkoje, nusprendžiau bandyti kažką pakeisti ir paleidau šį projektą. Tikslas yra dvejopas: viena vertus, "užauginti" profesionalių programuotojų Lietuvos rinkai, o tuo pačiu gal vieną-kitą įdarbinčiau ir pats ateityje, nes, kaip sakiau, užsakymų web-programavimui gaunu nuolat.

Ko jau dabar galite išmokti PHPpamokos.lt projekte?

Taip pat anonsas: planuoju artimiausiu metu paleisti kasdienių trumpų pamokų paslaugą - studentai gautų po vieną trumpą PHP pamokėlę kasdien. Panašią į šitą.

Ir tai nėra tiesiog kursai ar pamokos. Labiau į tai žiūriu kaip į korepetitoriaus ir mokytojo paslaugas. Nuoširdžiai noriu studentus "vesti už rankos" ir padėti jiems pasiekti aukštą lygį, tad aktyviai atsakinėju į visų klausimus ir stengiuosi pagelbėti. Tad jei užsirašysite į kursus, drąsiai kreipkitės.Kodėl pamokos mokamos?

Čia turbūt dažniausias klausimas - jeigu, kaip sakiau, mano misija yra kilni (užauginti programuotojus), kodėl nedarau to nemokamai? Dėl kelių priežasčių:

  • Noriu atmesti nerimtai nusiteikusius žmones - sumokėti pinigai turi keistą savybę: įpareigoja mokytis
  • Nemokamų dalykų žmonės nevertina - vėlgi, jeigu gauni kažką nemokamai, tai neturi tokio prisirišimo ir motyvacijos
  • Skiriu savo asmeninį laiką - studentai paliudys, kad į jų paklausimus atsakau kiek įmanoma greičiau, dažniausiai per valandą
  • Ta kursų kaina vis tiek yra pigiau nei analogiški offline-kursai ar asmeninio mokytojo valandinis įkainis


Gal turite pageidavimų, ko norėtumėte mokytis?

Galiausiai, noriu paklausti jūsų: jeigu šie trys kursai yra ne visai tai, ko reikia jums - ko būtent norėtumėte išmokti PHP pasaulyje? Ar turėtumėte pageidavimų ateities kursams ar pamokoms? Rašykite čia komentaruose arba el.paštu povilas@phppamokos.lt

Ir, be abejo, kviečiu registruotis į kursus. Iki susitikimo online-paskaitose!


Naujausi PHPpamokos.lt online-kursai

23 EUR (79.41 Lt)
23 EUR (79.41 Lt)
23 EUR (79.41 Lt)
Nuo Laravel 4 prie Laravel 5
Povilas Korop

23 EUR (79.41 Lt)
MySQL: nuo pradmenų iki optimizavimo
Povilas Korop
23 EUR (79.41 Lt)
OOP: objektinis programavimas su PHP
Povilas Korop
23 EUR (79.41 Lt)
Kaip kurti Wordpress pluginus?
Arūnas Liuiza

23 EUR (79.41 Lt)
PHP online-kursas pradedantiesiems
Povilas Korop